Prohlédněte si naše realizace

Dřevo je velmi všestranný materiál, jehož využití do značné míry závisí na konkrétních vlastnostech použitého dřeva.

Kromě gravírování nejrůznějších speciálních dřevěných suvenýrů je možné použít i libovolné dřevěné předměty a opatřit je osobní či firemní grafikou.

Gravírování do měkkého dřeva

Měkké dřevo je často nevhodné pro gravírování jemnější grafiky, protože výrazně odlišně reaguje na gravírování měkká a tvrdá část letokruhů.

Na druhou stranu je vhodné díky možnosti rychlého gravírování i větších ploch, což jej předurčuje jako vynikající materiál pro gravírování větších ploch, jako jsou cedule či desky s texty. Vhodné tak jsou kdekoli, kde se hodí rustikální či historický vzhled.

Gravírování do tvrdého dřeva

Tvrdé dřevo se při gravírování chová mnohem předvídatelněji a díky tomu je možné do něho gravírovat často i velmi jemnou grafiku, včetně fotografí.

Protože tvrdé dřevo potřebuje často pomalejší a opatrnější zpracování, hodí se spíše ke gravírování menších ploch, například drobných suvenýrů nebo menších grafických vzorů, nežli velkých cedulí.

Realizace

Prohlédněte si výsledky našeho gravírování do dřeva:

Gravírování do desky z měkkého dřeva

smrková deska ve formátu A4 s popisky rezervační cedule z měkkého smrkového dřeva detail písmene v měkkém dřevu ukazuje rozdílné chování dřeva v jeho měkčí a tvrdší části letokruhu

Měkké smrkové dřevo je vhodné hlavně pro větší cedule, jako jsou vývěsní štíty, ale využití najdou i v historických expozicích, do nichž snadno zapadnou.

Gravírování do suvenýrů z tvrdého dřeva

kláčenka z javorového dřeva vizitkář v kombinaci javor a palisandr

Tvrdé dřevo má bohaté využití u drobných předmětů, do nichž je potřeba vygravírovat pouze malé grafické prvky.

Gravírování do dřevěných koleček

35mm kolečka ze smrkového dřeva lze po gravírování opatřit šňůrkou a vytvořit tak originální upomínkové předměty

Měkké dřevo lze využít i pro grafiku, nicméně je nutné mít na paměti, že je dřevo v ploše různě tvrdé a tudíž je gravírovaný motiv různě hluboký.

Gravírování do dřevěných předmětů

logo společnosti gravírované do dřevěných polotovarů vrhacích disků

Krom dřevěných desek jsme schopni gravírovat i do různě tvarovaných předmětů, pokud není povrch příliš členitý a pokud je v okolí gravírovaného motivu dostatečný prostor pro pohyb gravírovací hlavy.

U složitějších předmětů je vhodné vše předem s námi konzultovat.